• Adres: Sakarya Mah. 1895 Sok. Liya Marin Sitesi 1
    A-B Apart. Dış Kapı No:9/CA - İskenderun/HATAY

  • Telefon: +90 (326) 613 24 69
    info@byzgrup.com.tr

İş Sağlığı ve Güvenliği

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

TEMEL İSG EĞİTİMLERİ
BYZ OSGB, tecrübeli uzman ve hekimleri aracılığı ile çalışanlarınızın iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini planlar ve gerçekleştirir.

 

HİZMET HAKKINDA BİLGİLER
Çalışanların işveren tarafından sağlanması gereken eğitim ihtiyaçları birçok çeşitle tanımlanabilir.


Mesleki eğitimleri tamamlanmamış kişilerin çalışmaya devam edebilmeleri için mesleki eğitim belgelerinin alınması gerekmekte olup bu konuda çalışanlar işverenlerden beklenti içinde olmaktadır.


Ancak işveren asıl olarak çalışma ortamındaki tehlikeleri çalışanlara detaylı olarak belirten eğitimler düzenlemeli ve bu eğitimlerin yönetmeliklerin belirlediği kurallar çerçevesinde verilmesini ve belgelendirilmesini sağlamalıdır.


İşe giriş eğitimleri işbaşı yapmadan önce tamamlanması gereken bir eğitim modeli olup, prosedürleri hazırlanıp bu çerçevede verilmelidir.


Risk değerlendirme raporu eğitimin içeriğini tespit etmek için belirleyici olacaktır.
Temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ise yıllık bir plan dahilinde tüm çalışanlara verilmelidir.
Az tehlikeli işletmelerde 3 yılda bir kez olmak üzere en az 8 saat, tehlikeli işletmelerde 2 yılda bir kez olmak üzere en az 12 saat ve çok tehlikeli işletmelerde her yıl en az 16 saat eğitim planlanmalı ve verilmelidir.


Eğitimler en az 4 saatlik bölümler halinde gerçekleştirilmelidir. Eğitim sonunda eğitim katılım formu imzalatılmalı ve çalışana ayrıca bir katılım belgesi verilerek imza altına alınmalıdır.
Bunu yaparken öncelikle risk değerlendirme raporunuzu inceler ve eğitim içeriğini buna göre belirler.


Her katılımcıya bir sertifikanın verildiği eğitimler ayrıca fotoğraf, katılım liste imzası ve eğitim dokümanı teslim imzası gibi uygulamalarla işverenlerin gelecekte hak kaybı yaşamaması için her türlü tedbiri alır.

Biz Sizi Arayalım