• Adres: Sakarya Mah. 1895 Sok. Liya Marin Sitesi 1
  A-B Apart. Dış Kapı No:9/CA - İskenderun/HATAY

 • Telefon: +90 (326) 613 24 69
  info@byzgrup.com.tr

Periyodik Kontrol

ELEKTRİK TESİSATI PERİYODİK MUAYENESİ

Elektrik tesisatlarındaki hatalar ve kusurlar işyerlerindeki en önemli tehlike kaynaklarından birisini oluşturmaktadır. Elektrik tesisatının uygun şekilde kurulmaması, işletilmemesi, bakım ve kontrollerin gerçekleştirilmemesi nedeniyle çok sayıda yaralanmalı ve ölümlü olay meydana gelmektedir.

 

Elektrik tesisatlarının periyodik kontrolleri İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne göre zorunludur. Periyodik kontroller 1 yılı geçmemek üzere, işyeri şartlarına ve ilgili düzenlemelere göre belirlenecek sürelerde gerçekleştirilmelidir.
Elektrik tesisatı ile ilgili periyodik kontrolleri (topraklama tesisatı, paratoner tesisatı ile akümülatör ve transformatör ve benzeri elektrik ile ilgili tesisat)gerçekleştirmeye elektrik mühendisleri, elektrik eğitimi bölümü mezunu teknik öğretmenler, elektrik tekniker veya yüksek teknikerleri yetkilidir.

Elektrik tesisatı görsel ve fonksiyonel olarak kontrol edilmektedir. Topraklama değerleri ölçülmekte, yalıtımlar ve bağlantılar kontrol edilmektedir. Kontrol ve ölçümler kalibrasyonlu ekipmanlarla gerçekleştirilmektedir.

 

Yetkili mühendis kadromuz ile ilgili standartlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli ölçümleri, kontrolleri gerçekleştirilmekte ve yapılan incelemeler ardından uygunsuzlukları veya tehlikeli durumları rapor halinde sizlere sunarak, olası bir tehlikeli olayın engellenmesi ve yasal gerekliliklerinizi sağlamanız adına sizlere yardımcı oluyoruz.

 

Firmamız olarak periyodik kontrolü gerçekleştirilen elektrik tesisatı listesi aşağıda belirtilmektedir.

• Topraklama tesisatı ölçümü
• Elektrik iç tesisatı kontrolü
• Yıldırımdan korunma tesisatı kontrolü ( Paratoner, faraday)
• Katodik koruma tesisatı kontrolü
• Jeneratör kontrolü
• Kaçak akım testi
• Termografi(Termal kamera) muayene
• UPS kontrolü
• Akümülatör kontrolü
• Yüksek gerilim trafo kontrolü

Biz Sizi Arayalım

  İşletmenizde sağlam bir iş güvenliği sistemi oluşturmak için bir diğer olmazsa olmaz Acil durum planıdır.
  “Acil durumlar hakında yönetmelik” kapsamında, iş yerlerindeki olası acil durumları önceden belirlemek, bunlarla ilgili risk değerlendirmesi yapmak ve gerekli önlemleri almak zorundayız. Olası acil durumların daha da kötüye gitmesini önlemek için ambulans tahsis etme, acil çıkış kapıları tahsis etme, otomatik yangın söndürme ve duman tahliye sistemleri kurma gibi faaliyetlerin yanı sıra acil durumlarda çalışanların nasıl davranacağı, hangi özel görevleri olacağı, acil durum ekiplerinin neler yapacağı gibi konularda çok önemlidir. Bunların önceden belirlenmesi ve çalışanların bu konuda tatbikat yapması, acil durumlarda yaşanacak paniği azaltacak ve acil durumu sistemli bir ekip çalışmasıyla en az zararla atlatmaya yardımcı olacaktır.
  Bu süreci; varsa uzman bir çalışanınız liderliğinde, yoksa Beyaz Akademi danışmanımız liderliğinde kurulacak bir ekiple yürütmek, acil durum yönetiminizin çok verimli olmasını sağlayacaktır.